BRACTWO FANTASY

BRACTWO FANTASY

Ogłoszenie

#21 2010-02-15 20:01:30

 Pokrzi

Neutralny

12265723
Skąd: Tczew
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 625
Punktów :   
WWW

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Cóż, teraz bardzo podobnie zachowują się muzułmanie: "bo oni myślą inaczej". Słyszałąm taką opinię, że islam jest "kilka wieków za katolicyzmem". Powiedz mi, która religia nie zakłada podobnych założeń? Nie mówię o konfucjoniźmie czy buddyźmie, bo dla mnie to zakrawa bardziej pod filozofię życiową.

A teraz historyjka: W jednym z państw islamskich dwie młode kobiety przeszły w zeszłym roku na katolicyzm. Zostały aresztowane i skazano je na śmierć, a ponieważ nie można zabijać dziewic (którymi one były), przedtem wykonaniem wyroku zostały zgwałcone.

Nie ma chyba religii idealnej, ateizm też nie jest chyba wyjściem idealnym... Ja jako osoba wierząca (a za taką się uważam, choć nie chodzę co niedzielę do kościoła i nie rzucam we wszystkich "innowierców" czy ateistów czym popadnie) wstydzę się zarówno błędów popełnionych w przeszłości, jak i tych obecnych, jednak chyba przyznacie, że nie tylko katolicy popełniali błędy? Przeszłości nie zmienimy, możemy co najwyżej brać ją na uwagę i unikać podobnych sytuacji, nie doprowadzać do takich wojen i starać się naprawić to, co już zostało zniszczone..


Niech prowadzi cię to, co uważasz za słuszne.

Offline

 

#22 2010-02-15 20:33:08

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Tak tylko że katolicyzm nigdy się nie zmieni.Nadal będą uważać się za panów i władców.
Kiedyś jak w pierwszej klasie liceum bylem na rekolekcjach przed Wielkanocą ksiądz zamiast normalnej mszy zrobił spotkanie.Postawił stół,laptop z rzutnikiem i gadał o grzechach.Ktoś spytał co z protestantami i prawosławnymi.. na protestantów powiedział heretycy a na prawosławnych że są trochę głupi bo się zagubili.I weź tu usprawiedliwiaj ich ! Mając w pamięci takie słowa jak i inne księży postanowiłem zerwać z kościołem.Na początku chciałem być ateistą ale.. nie mogłem.Jestem racjonalistą i umysł mi mówił że mus być coś co to stworzyło to wszystko.I tak oto stałem się deistą.


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#23 2010-02-15 21:04:55

Colin Vexil

Arcymistrz Bractwa Horten Worial

5207048
Skąd: Nienack
Zarejestrowany: 2009-12-09
Posty: 423
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Większości wiara, że "jest ktoś tam na górze kto nad nami czuwa" działa pokrzepiająco. Ja w tej chwili jestem bardzo rozdarty. Katolicyzmu nie toleruję ale rozdzieram sie między wiarą w Boga a filozofią Nietzschego, który twierdzi, że Boga nie ma.

A teraz kawał. Pierwsza katecheza, ksiądz wchodzi, sprawdza listę no i pyta:
-Kogo nie ma?
A Jasiu wstaje z ławki i mówi:
-Boga nie ma!
Koniec.

Deizm jest na pewno ciekawy i to też pewne wyjście. Ja ostatnio wpadłem na fajną myśl. Bo wg. wierzeń katolickich Bóg stworzył nas na swoje podobienstwo, tak? No to pomyslalem, jak by wygladalo cos, co bym stworzyl na swoje podobienstwo. Na mysl przyszedl mi jakiś ludzik z patyków albo taki stickman narysowany. Jeśli on istnieje to mniej wiecej tak samo jest z nami. "Na podobieństwo" znaczy jedynie, że w pewnym drobnym stopniu przypominamy twórcę.


Światłość jest mą siłą!

Offline

 

#24 2010-02-15 21:28:31

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Pewnym stopniu pewnie tak.. Ja myślę że Bóg,Jahwe,Jah Jah,Budda,Allah to jedna i ten sam byt jeśli mam tak określić tylko inaczej nazwany gdyż wychowaliśmy się w innych kulturach.Wyobrażam sobie Boga jako taką energię.. która potrafi wytworzyć materię i antymaterię w takich ilościach aby zapoczątkować Super Novą a tym samym cały Wszechświat.
Większość katolików kojarzy Boga jako sędziwego i brodatego mężczyznę.Nic bardziej mylnego..kiedyś czytałem na temat Boga i stworzenia świata i była tam historia.
Otóż pierwsi chrześcijanie przyszli kiedyś do patriarchów kościół chrześcijańskiego (starożytność jeszcze..) i spytali jak wygląda ich Bóg.A w Biblii nie jest powiedziane ani sam Dżiz tego nie powiedział..toteż wiecie kogo im przedstawili na obraz Boga ? Zeusa.Zeus był ucieleśnieniem opiekuńczości,ale i surowości.Niczym dobry ojciec który za złe karze a za dobre wynagradza.


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#25 2010-02-15 21:35:21

 Pokrzi

Neutralny

12265723
Skąd: Tczew
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 625
Punktów :   
WWW

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Słuchajcie, ja dobrze wiem, jakie są przeprawy z księżmi, przez trzy lata chodziłam do katolickiego gimnazjum o którym się mówi "wejdziesz wątpiący, wyjdziesz niewierzący"... cóż, jak ksiądz na którejś religii opowiadał nam o "Bożej Opaczności" (zapisał dzieciom na tablicy, bo to przecież trudne słowo!), przedtem wywaliwszy połowę klasy za drzwi, bo z zimna szczękali zębami i chcieli wypić herbatę...
Są ludzie i ludziska, a księża pozostają ludźmi (mam nadzieję...), tak więc są i mądrzejsi, i głupsi. Przez ostatnie pół roku miałam religię z naprawdę równym księdzem, któy odpowiadał na nasze pytania szczerze i sensownie, co uważam za plus. Ani słowa złego nie powiedział o innych religiach, no wyłączywszy tą sprawę, o której pisałam przedtem, ale nie wypowiedział się o ogóle muzułmanów, tylko o władzy tego państwa.
Ja staram się akceptować każdego, bez względu na religię, inaczej bym chyba zgłupiała.Mój brat, dziadek ze strony matki i ojciec są ateistami, mój wujek jest buddystą, jego żona praktykującą katoliczką, tak samo obie babcie, co daje ciekawy efekt w rodzinie... Mam kumpla ateistę, moja najbliższa koleżanka z klasy należy do Świadków Jehowy, no i oczywiście znam was i lubię, choć czasem jesteście trochę dzicy, ale kto to mówi
Staram się wyjść z założenia: twoja religia lub jej brak jest twoją sprawą i nie mam prawa cię oceniać przez jej tylko pryzmat.


Niech prowadzi cię to, co uważasz za słuszne.

Offline

 

#26 2010-02-15 22:22:02

Colin Vexil

Arcymistrz Bractwa Horten Worial

5207048
Skąd: Nienack
Zarejestrowany: 2009-12-09
Posty: 423
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

I to jest bardzo zdrowe myślenie. Mam znajomego który jest świadkiem Jehowy i normalnie się z nim gada. Dopóki ktoś nie mówi czegoś w stylu "heretycy! i tak wszyscy pójdziecie do piekła!" albo nie próbuje mnie nawracać na swoją religię ani nie obraża mojej to jest spoko i nie ma powodów do kłótni. Nie rozumiem ludzi którzy myślą o innych źle tylko dlatego, że są innej religii. Ja mam niechęć do katolicyzmu i czasami mówię "katole" ale spotykam się z mniej lub bardziej wierzącymi katolikami i z tymi inteligentniejszymi dobrze mi sie rozmawia. Religia nie jest dla mnie barierą.


Światłość jest mą siłą!

Offline

 

#27 2010-02-15 22:31:55

 Pokrzi

Neutralny

12265723
Skąd: Tczew
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 625
Punktów :   
WWW

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

To jest najzdrowsze rozwiązanie, religia nigdy nie powinna staowić dla ludzi bariery, bo stanowi tylko część ich osobowości. Wiara jest dla ludzi, ale tylko tych, co ją chcą, nie powinna być wymuszana. A jak ktoś mówi o heretykach, werbalnie daję takiej osobie do zrozumienia, że nie podzielam jej zdania, dopóki heretyk nie nawraca mieczem, batem, ogniem i ogólnie ślepą siłą. Inna wiara dla mnie nie musi być równoznaczna herezji, która stanowi dla mnie agresywną, brutalną formę odmiennch wierzeń i narzucanie takowych bez względu na podejście "nawracanego".


Niech prowadzi cię to, co uważasz za słuszne.

Offline

 

#28 2010-02-16 08:11:13

 Vampajer

II OSTRZEŻENIA

Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 83
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

żydzi są gorsi ....


jesteś tym  co  jesz

Offline

 

#29 2010-02-16 14:11:43

Colin Vexil

Arcymistrz Bractwa Horten Worial

5207048
Skąd: Nienack
Zarejestrowany: 2009-12-09
Posty: 423
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Rozwiń, Vampaier. Widzisz, że wszystkie posty mają conajmniej 5 linijek


Światłość jest mą siłą!

Offline

 

#30 2010-02-17 19:02:11

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Od razu widać żę administracji nie ma...

Na początku zanim się włączę do dyskusji przypominam niektórym (a szczególnie Samurajowi) o tym że łamie ustawicznie dwa punkty regulaminu mówiące o wzywaniu do nienawiści religijnej i obrażaniu uczuć i przekonań innych osób (w tym np. moich). Jeszcze raz coś takiego się powtórzy i posypia się bany.

A teraz na temat.
Zacznijmy od tego że było nie było nasza historia jest nierozerwalnie związana z religią i nic tego nie zmieni ani nie wymaże. I wbrew temu co wszyscy wkoło nam wmawiają Polska żadnym krajem rzezi religijnych nie była (co ciekawe najwięcej czarownic spalono w krajach protestanckich). W Rzeczypospolitej żadne stosy nie płoneły i panowała religijna tolerancja (kto nie wierzy niech pamieta o tym, żę cała wschodnia część państwa była zamieszkana przez prawosławnych a muzułmanie mieli nawet godność szlachecką). Idealnie może nie było (wypędzenie Braci Polskich ale tutaj chodziło też o inne sprawy) ale wojen religijnych nie było, a stosy nie rozświetlały ciemności nocy (w przeciwieństwie do bardzo postępowych zachodnich rajów).  I wkurza mnie to że teraz wszyscy wkoło wmawiają nam że jesteśmy zacofani i fanatyczni (a po prawdzie regularnie do kościoła uczęszcza stosunkowo niewielki procent Polaków) a wszystko to po to żeby zabić w nas naszą narodowość i łatwiej sprzedać nam wszystkie "wspaniałe" wymysły zachodniej cywilizacji. Co do zdejmowania krzyży. jestem zdecydowanie na nie. Po pierwsze są one związane z naszą historią a po drugie jeśli ktoś jest niewierzący to w czym mu one przeszkadzają? (przedstawicieli innych religi jest u nas mało i z tego co wiem to raczej nie skarżą się). Co do propagowanego przez niektórych obrazu księdza i Kościoła. Na tej samej zasadzie moge powiedzieć żę każdy Niemiec to nazista, Rosjanin pijak a Cygan złodziej. Co do II wojny. Jeden z ŻYDOWSKICH (podkreślam to slowo) profesorów powiedział bardzo mądrą rzecz, człowiek, który nie posiadał żadnej armii uratował na całym świecie więcej Żydów niż wszystkie zachodnie mocarstwa (przypominam o tym żę taki Oświęcimiem nikt się na zachodzie nie interesował, a mieli okazję cos z nim zrobić).

Co do innych kwestii. Jestem za systemem kanclerskim. Wszystkich więźniów wyslałbym do jakichś robót publicznych a żadnej kary śmierci czy tortur bym nie wprowadzał (czy to żę skazany jest zwierzęciem oznacza że my też musimy nimi być?).

PS. A pensja polityków wcale nie jest jakaś specjalnie wysoka, ok. 10 tys zł BRUTTO to wbrew pozorom wcale nie sa jakieś kosmiczne pieniądze. A to żę mamy zdegenerowaną i beznadziejną warstwe polityków to już inna bajka.

A służbę zdrowia bym w całości (oprócz paru uniwersyteckich i wojskowych placówek) sprywatyzował. Ale tego nie zrobi nikt bo się od razu ludzi straszy widmem płacenia za wszystko i chorymi umierającymi na ulicy.


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#31 2010-02-17 20:00:31

Paczking

Zbanowany

7308975
Skąd: Rumia. !
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 318
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Mnie najbardziej smieszą Ci ,, ateiści ,, którzy prawie płaczą jak mają być w pokoju, sali ogólnym pomieszczeniu z krzyżem nad drzwiami. A wygrażają się oni ze jakie to jest dla nich  złe,  okropne i bolące. . Dziwne jest to dla mnie skoro według ich założeń, wiary, niewiary czy w co tacy ludzie wierzą lub nie, są to dwa patyki połączone w krzyż z jakimś facetem. . . no bo wydaję mi się że według nich tak własnie powinni sobie to przedstawiac. . kiedyś w klasie spotkałem sie z takim człowiekiem, niebardzo wiedziałem czy się smiać czy załamać ręce po przedstawieniu swoich racji na ten temat.
Ciekawie się zmieszał i zaczął coś tam mówić. Przykre jest ze większosć ludzi wmawia innym ze należa do jakiejś grupy nie wiedząc o niej prawie niczego  . . np. ,, Ateiści,, ,, Skinheadzi,, ogólnie mnóstwo jest tego typu ludzi. .
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez Paczking (2010-02-17 20:01:59)


Pozdrawiam Prawie Wszystkich.

http://img405.imageshack.us/img405/2190/davidbeckham1546668c.jpg

Offline

 

#32 2010-02-17 20:01:11

vendetta_222

Wódz

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 274
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Dla mnie każda religia sformalizowana jest zła. Wierze w co chce i nikomu do tego. Co do islamu to jest taki sam jak katolicyzm, z tym że jak ciemnym masom wmówisz głupoty to będą głupoty robić. Poprostu mają teraz to samo co my mieliśmy od V do XVIIIw w europie z katolikami... niech mi ktos tylko powie że tak nie jest:/

Co do krzyży i innych takich to jestem przeciwny, dlaczego? bo państwo mamy świeckie, wolność wyznania, i jeśli ktoś jest innej religii to teoretycznie powinno się obok krzyża katolickiego jeszcze prawosłąwny, półksiężyc, gwiazdę dawida i pare innych. Nie mam nic do żadnej religii chociaz wiele z nich jest dla mnie bezsensownych ale to wybór ludzi i powinniśmy to uszanować.

Offline

 

#33 2010-02-17 20:35:19

Silveren

Sługa Assah

Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 432
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Polska nie jest krajem świeckim.
Wiara katolicka jest gleboko zakorzeniona w tradycji polskiej, a z prawnego punktu widzenia istnieje w Polsce konkordat, czyli jakas tam wspolpraca kraju z kosciolem, nie wiem na czym to dokladnie polega, ale jednak te dwie "organizacje" nie podlegaja takiemu zupelnemu rozdizalowi...

Offline

 

#34 2010-02-17 21:02:37

vendetta_222

Wódz

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 274
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

W polsce nie ma rozdzialu panstwa od kosciola niestety, a powinno. To ze wszyscy gadają o tym że polska jest krajem katolickim to chyba nie wiedza co mowia. Po pierwsze wystaczy spojzec ile ludzi chodzi do kosciola, po drugie katolicy w polsce to okolo 60% max poza tym jest sporo prawoslawnych i protestantow, nie wspominajac o innych religiach. To ze kosciol w polsce twierdzi ze polacy w 90% to katolicy to chyba raczej przerost ambicji. Ciekawe ilu by bylo katolikow w polsce jakby powiedzmy w wieku 15lat pozwalali wybierac religie:) mysle ze byloby tego duuuzo mniej:)
To że mamy duzo katolikow to tylko presja spoleczna na ludzi ze musza byc katolikami, przyklad bądź protestantem, muzułmaninem, prawoslawnym gdzies w szkole to zobaczysz.
Przypominam że polska jest jedynym krajem w którym religia jako przedmiot jest nauczanym przez 12-13lat, w innych jest tylko w podstawówce.

Offline

 

#35 2010-02-17 21:05:50

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Z tym, że te 90% katolików ze spisu powszechnego jest wzięte a nie z danych Kościoła (te zdecydowanie gorzej wyglądają). A co do krzyży to jakoś sie muzułmanie i prawosławni nie skarżą. mam niejasne wrażenie że krzyż na ścianie najbardziej uraża uczucia religijne ateistów...


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#36 2010-02-17 21:09:32

Silveren

Sługa Assah

Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 432
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Vendetta ale powiedz mi: co Cie boli?
To ze dzieki temu ze Polska jest krajem katolickim masz jakis miesiac w roku wolny od nauki/pracy?
Jestes ateista: masz same przywileje z tego powodu, bo nie muszisz przestrzegac zadnych zakazow, a przywileje masz takie jak katolicy.
Jedyne co to musisz znieść krzyż, który przeciez uraża tak Twoją wiarę w "nic".

Zrób święto Ateistów, daj mi wolne od szkoly w tym czasie, to jeszcze Ci podziekuje

Offline

 

#37 2010-02-17 21:44:44

vendetta_222

Wódz

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 274
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Nie jestem ateistą wierze w boga, ale we własny sposób. Krzyż mnie nie boli uważam tylko że wszyscy powinni być równi. Ateiści nie wierzą w istnienie boga a nie wogóle w nic.

Offline

 

#38 2010-02-17 21:50:10

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Ale mamy demokrację a większość Polaków to jednak katolicy i chrześcijanie więc krzyż może wisieć i cieszmy się z tego bo przynajmniej nie mamy takiej sytuacji jak, np. Belgia, która za 15 lat będzie krajem muzułmańskim...


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#39 2010-02-17 22:00:36

vendetta_222

Wódz

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 274
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

No i co z tego że będzie muzułmańska? Polecam obejrzec skins o mlodych anglikach jest tamb ardzo dobrze pokazany islam:) i swierdzenie ojca jednego z bochaterow, jestem muzułmaninem i nierozumiem wielu rzeczy, ale widac bóg chce bym zrozumial.

Offline

 

#40 2010-02-17 22:06:17

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Śmierć, terror i zniszczenie

Jakby ci to powiedzieć... Nie wszyscy muzułmanie to terroryści ale jednak prawo koraniczne to nie to o czym marzę (i wiekszość społeczeństwa pewnie też) a islam to założenia religia wojny i agresji a KK już dawno od tej drogi odstąpił (skończcie wreszcie z tym bezsensownym argumentem o krucjatach, tam sie zabijali w wiekszości zolnierze a o tym co muzułmanie zrobili z miezkańcami ostatnie chrześcijańskiej twierdzy po jej poddaniu się i zagwarantowaniu bezpieczeństwa mieszkańcom nie wspomnę...)


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi