Ogłoszenie

#1 2009-12-21 10:12:09

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Podział- propozycje

Oto są moje propozycje odnośnie podziału ras. To jest raptem część, którą dziś skleciłam na prętce Skargi i zażalenia też przyjmuję.



Ludzie-Są dość wysocy i postawni, mogą dożyć nawet 100 lat.Wyjątek stanowi ci władający magią, ich limit życia to 200 lat. Dzielą się na:

Norghulowie- Mieszkańcy północy. Są bardzo wysocy i barczyści, ich oczy są szare lub ciemnobłękitne, skóra blada i pokąsana zimnym wiatrem. Są podzieleni na klany, każdy posiada odrebnego wodza. Są raczej małomówni, burkliwi, ale w czasie walki i sporów pokazują całą swoją siłe i dzikość. Trudnią się rybołóstwem, handlem, ale przede wszystkim wojaczką. Mają niezdrowe skłonności do alkoholu i pięknych kobiet.

Shiru- Mieszkańcy wschodnich wysp. Są niżsi od swoich kuzynów, mają lekko żółtawą cerę, czarne włosy i lekko skośne oczy. Ich system polityczny to monarchia absolutna, włada nimi cesarz. Lud trudni się głównie rolnictwem, handlem, sztuką( słynie w wyrobu tkanin oraz ozdób z brązu i złota, których mają pełno) oraz może pełnić funkcję wojsk najemnych. Słyną z nauczania sztuk walki i szkolenia zabójców.

Waisiowie- mieszkańcy południa. Są niżsi od swoich kuzynów, ich cera jest śniada, oczy i włosy czarne. Noszą barwne stroje, ozdabiają swoje twarze i dłonie malunkami, noszą piękne i liczne ozdoby. Rządzi nimi władca zwany w ich języku abkush.

Cesarscy- Typowi przedstawiciele ludzkiej rasy z typowymi cechami. Różnorodność koloru włosów i oczu, wzrost dośc wysoki, cera bladozłota lub różana. Znakomici w wielu dziedzinach życia.

Tallowie- mieszkańcy południowo- zachodnich ziem. Ich skóra, włosy i oczy są ciemne. Doskonali wojownicy i rzemieślnicy. Zawsze działają w grupach.

Sahidzi- Po Cesarskich kolejni typowi orzedstawiciele ludzkiej rasy, z tymże uznawani są bardziej za posólstwo.  Ich skóra jest blada, włosy brązowe, ciemnoblond lub rude, oczy różnej barwy. Bardzo dobrzy wojownicy, kupcy, reprezentują awanturników.

Akshuni-  Lud dzielący ziemię z Tallami. Są wysocy, ich skóra jest raczej blada lub lekko śniada, włosy czarne, oczy zielone lub niebieskie. Rządzi nimi monarcha absolutny



Elfy- . Są to istoty wysokie i smukłe, ale nie cherlawej budowy. Ich cera jest blada, oczy i włosy rozmaite. Dożywają 1000 lat, na starość ich włosy robią się białe. Podobnie jak ludzie chorują, starzeją się z widocznymi oznakami( zmarszczki itp.). Dzielą się na:

Królewskie- sa wyższe od pozostałych. Zamieszkują górskie doliny oraz tereny wyżynne. Ich włosy są ciemnozłote lub brązowe, oczy piwne lub ciemnoniebieskie. Są rasą dumną i wojowniczą, często pysznią się samymi sobą.

Dzikie- zamieszkują lasy i pustkowia. Są nieco niższe od swoich kuzynów. Ich cera jest złocista lub śniada, oczy zielone, szare lub fiołkowe, włosy brązowe lub czarne. Doskonali łucznicy i myśliwi. Wolą żyć na uboczu. Najgorliwsi czciciele Gael i jej dzieci.

Zimne- zamieszkują północne tereny. Są niższe i bardziej umięśnione od pozostałych. Ich skóra jest blada, prawie sina, włosy czarne, oczy czarne lub niebieskie. Doskonale radzą sobie w strefie chłodniejszej.



Mroczne- odrębna rasa elfów, która poddała  się woli wygnanego boga. Żyją w mroku i odosobnieniu, podzieleni są na mniejsze rody, które wzajemnie konkurują ze sobą. Ich skóra jest czarna, włosy jasnofioletowe, oczy żółte. Doskonale widzą w mroku, nienawidzą światła dziennego.

Orkowie- rasa wysokich, krępych, zielonoskórych stworów. Wydają się być prymitywni  i tępi, ale to tylko pozory. Jedyne co lubią to walczyć i rozwalać wszystko dookoła.

Krasnoludy- niżsi i krępi od pozostałych ras, ich cechą charakterystyczną jest gęsta broda i włosy w nieładzie. Burkliwi i nieprzystępni mieszkańcy gór sprawiają wrażenie idiotów. Doskonali kowale, górnicy i rzemieślnicy, korzystający przy tym ze wszelkich dogodnosci świata. Dzielą się na:

Szarych- najliczniejsi przedstawiciele tej rasy. Oczy szare lub piwne, włosy i brody od ciemnozłotych po czarne, cera lekko śniada. Jako jedyni utrzymują najwięcej kontaktu z reszta świata.

Północne- zamieszkują najzimniejsze tereny . Włosy i brody czarne, tak samo oczy. Stronią od reszty ras i swoich kuzynów.


Gnomy- lud zamieszkujący podziemia świata. Skryci i małomówni. Doskonali wydobywcy, handlarze i magowie. Są niscy, lekko przy kości, skórę mają różaną, głowy albo całkiem łyse albo porośnięte rudymi lokami, oczy szare i piwne. Dzielą się na:


Skalne- zamieszkują tereny górzyste. Ich skóra ma odcień jasnego różu, głowy wygolone, oczy szare. Bardzo dobrzy górnicy, często konkurują z krasnoludami, dochodzi między nimi nawet do walk.

Ziemne- mieszkańcy terenów nizinnych. Ich skóra jest różana, oczy piwne lub szare, włosy rude. Są handlarzami i rolnikami, występują też wśród nich nienajgorsi magowie.



Niziołki- niskie i pulchne istoty, całkiem przyjazne otoczeniu. Ich ulubione czynności to jedzenie i spanie, choć lubią też kraść. Ich skóra jest różana, włosy brązowe, rude, rzadziej blond, oczy szare, piwne lub zielone. Stopy mają twarde i porośnięte włosiem, przez co są prawie niesłyszalni podczas poruszania się. Preferują tereny nizinne, są rasą rolników i drobnych kupców. Nie lubią walczyć, ale jak zajdzie potrzeba to siekną kijem albo sztyletem czy czymkolwiek co mają w zasięgu ręki.


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#2 2010-01-05 15:54:29

Colin Vexil

Arcymistrz Bractwa Horten Worial

5207048
Skąd: Nienack
Zarejestrowany: 2009-12-09
Posty: 423
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

podział krasnoludów można sobie darować

W elfach zamiast "dzikie" może lepiej pasowałoby "leśne" ale to szczegół, dzikie tez mogą zostać


Światłość jest mą siłą!

Offline

 

#3 2010-01-05 18:46:04

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Podział krasnoludów bym utrzymał ale zamienił go na podział na staroświatowe i nowoświatowe
Co do ludzi to myślę że na razie nie ma sensu ich dzielić, państwa nie są jeszcze opisane więc wielce prawdopodobne że rozmieszczenie poszczególnych grup etnicznych będzie zupełnie inne
Co do elfów to "dzikie" też zamieniłbym na jakieś inne słówko, a o ile dobrze mi się zdaje (przynajmniej ja tak zawsze uważałem, mogę się mylić) mroczne elfy są niesamowicie blade ale nie będe się spierał


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#4 2010-01-05 18:53:17

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Jak macie swoją koncepcję to ją przedstawcie i zostanie zaakceptowana(drugiej opcji nie przewiduję). Prosta sprawa.


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#5 2010-01-05 19:03:21

Kapela

Neutralny

Zarejestrowany: 2009-12-13
Posty: 184
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

hm... widzę że jak na razie wszyscy zapomnieli o mojej Karen, która jest w połowie aniołem (czy, jak to nazywa Ang, Strażniczką Niebios czy jakoś tak) No wiem, pokarało mnie za wybór nietypowej postaci ale niniejszym się o sobie przypominam ;P I przy okazji o demonach też trzeba by było wspomnieć


You are laughing at me because I'm different
I am laughing at you, because you're the same

Offline

 

#6 2010-01-05 19:09:14

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Ang nie denerwuj się Moją propozycją jest aby na razie wsztrzymać się z ludzkimi podrasami bo po prostu nie wiadomo co nam z państw wyjdzie A elfy dzikie zamieniłbym na leśne i będzie git Co do mrocznych elfów to można zrobić podrasę, drowy, które będą czarne a mroczne zostaną białe Ale to jak juz większość zdecyduje
Co do ras niezawartych na tej liście oczywiste jest że one też się pojawią.
Chwała Ang za ciężka pracę!


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#7 2010-01-05 19:54:19

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Specjalnie dałam elfy dzikie zamiast leśnych,bo leśne zawierają się w dzikich i tyle(chodzi o związanie z przyrodą i tyle). Anioły i demony to pozostawiam komu innemu,bo nie chcę czegoś spaprać w tym względzie Owszem, można mroczne elfy podzielić na mroczne właściwe i drowy,ale starałam się odbiec o stereotypów światów fantasy,dlatego specjalnie pominęłam drowy. Co do ludzi zobaczymy jeszcze. Ta lista to PROPOZYCJA jak sam temat wskazuje.


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#8 2010-01-05 23:08:12

Łiczer

Neutralny

Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 204
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

ja bym ludzi zostawił ludziami i nie robił podras... przecież w sumie to i tak będzie zależało od miejsca zamieszkania i umiejętności, które se wybrał członek, wiec chyba nie ma sensu...


"na wsi jesteśmy, więc tolerancji nie tolerujemy. Spuścimy gnojowi wpierdol"

Offline

 

#9 2010-01-05 23:10:14

black2511

Rycerz Horten

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 675
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

a jak będę chciał zagrać czarnuchem?? ta sama rasa?? Nie:P więc podrasy jak ktoś chce to niech ma:P

Offline

 

#10 2010-01-05 23:14:28

Łiczer

Neutralny

Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 204
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

oł je! black-power, asfalt-rulez i te sprawy? No to ja bym wtedy zaznaczył to w karcie postaci, a nie tworzył konkretnych podras... przecież ludzie się częściej mieszają niż chociażby elfy (nikt tylko nie bzyka co ludź), a szczególnie w tak małym świecie jak nasz... więc jak zaczniemy się bawić w podrasy, to ktoś se może zażyczyć mieszańca 10 ras ludzkich i wyjdzie bajzel takie coś jak mużyństwo, wyspiarstwo, czy bycie człowiekiem z buszu zaznaczyłbym w karcie, a nie wydziwiał...


"na wsi jesteśmy, więc tolerancji nie tolerujemy. Spuścimy gnojowi wpierdol"

Offline

 

#11 2010-01-05 23:33:10

black2511

Rycerz Horten

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 675
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

moja rasa nie będzie się bzykać z innymi:P bo najlepsze trzeba zachować dla siebie więc będzie unikała krzyżówek w trosce o dobre geny;D

Offline

 

#12 2010-01-06 14:32:10

 Pokrzi

Neutralny

12265723
Skąd: Tczew
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 625
Punktów :   
WWW

Re: Podział- propozycje

Aleś go zgasił, Black. Właśnie zburzyłeś jego światopogląd =.=

Podrasy powinny być, choćby w ilości szczątkowej.


Niech prowadzi cię to, co uważasz za słuszne.

Offline

 

#13 2010-01-06 16:06:59

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Najpierw zobaczymy co nam z państw wyjdzie bo może się okazać żę murzynów nie uświadczymy na naszym kontynencie


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#14 2010-01-06 16:13:25

vendetta_222

Wódz

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 274
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

ale macie problemy czym sie różni czarny od białego poza kolorem skóry?
Zgodnie z regulaminem przypominam że nie wolno używać takich sformułowań.

Offline

 

#15 2010-01-06 16:22:16

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Tak... zachowajmy poprawność polityczną i używajmy sformułowania Afroamerykanie...

A jeśli chodzi o to czym się różni biały od czarnego to parę rzeczy jest Np. rdzenny afrykanin będzie lepiej polował na antylopy czy przeżyje dłużej na sawannie niż biały


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#16 2010-01-06 16:40:36

Łiczer

Neutralny

Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 204
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Afroamerykanie mają większe... palce u rąk na przykład

a podras do ludzi nie ma co robić bo oni i tak są tak zróżnicowani, że to nic nie da... ja jednakbym był za zaznaczeniem takich rzeczy jak fizjonomia, cechy charakterystyczne (które mogą charakteryzować podrase ludzia) itepe w kartach postaci, a nie zajmowaniem się tworzenia sztucznych podras, które i tak będą się od siebie różnić w stopniu mniej niż minimalnym...


"na wsi jesteśmy, więc tolerancji nie tolerujemy. Spuścimy gnojowi wpierdol"

Offline

 

#17 2010-01-06 18:10:09

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

I bardzo mądrze powiedziane panie Łiczerze


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#18 2010-01-06 18:14:33

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Dlatego w temacie widnieje słowo PROPOZYCJA

Choć można zrobić tak,że część ludów ze starego kontynentu przeniosła sie  na nowy i wtedy podział byłby sensowny,można tylko miejsca pozmieniać i będzie git.


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#19 2010-01-06 18:41:43

vendetta_222

Wódz

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 274
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

fuck... raczej bym powiedział że nie chodzi tu o podrasy tylko o przynależność kulturową. np ludzie są tacy sami tyle ze ci pochodzący z konkretnego regionu mają inną wiedzę niż ci z innego. Przykład eskimos i pigmej. Każdy radzi sobie odpowiednio w swoim środowisku ale po odpowiednim czasie gdzies indziej to szanse sie wyrownuja. Radziłbym poprostu zrobić nie podział na pod rasy ale wg regionów występowania(patrzcie opis ang).

Offline

 

#20 2010-01-06 18:42:28

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Podział- propozycje

Część się przeniosła ale jeśli chodzi o ludzi to montowanie podziałów jest trochę bezsensu bo oni się niczym szczególnym od siebie nie różnią


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi