BRACTWO FANTASY

BRACTWO FANTASY

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

#1 2010-03-13 11:59:02

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Reform magii

Przyda się i to bardzo.A więc co następuje..
Podział magii na kręgi jest dobry jednak ma więcej wad i zalet.Ten sztywny podział nie pozwala grać postaciami o jakiejś stricte specjalności np. chciałem zrobić kapłana który będzie miał czary ochronne typu bariery,aury,paraliżowanie,odbicie zaklęcia taki kapłan ochronny i niestety nie mogłem bo trafiłem na sztywne ramy kręgów które ograniczają gdyż aby stworzyć takiego pana musiałbym znać prawie wszystkie kręgi magii.Chore..
To było raz,a teraz dwa.W Bractwie są sami power rangersi.To że władają jakąś bronią jest tylko modnym dodatkiem.Schemat jest taki że mamy chłopka który macha mieczykiem i do tego potrafi np. ciskać kule ognia,podpalić coś czy sprawić że jego miecz zacznie płonąć i zadawać dodatkowe dmg od ognia.Schemat jest sztywny i każda postać go ma.
I formuje się mój wniosek reformy magii otóż mianowicie wnioskuję aby magia była przypisana do profesji a nie profesja do magii czyli.. coś a'la WFRP.Tworzysz postać np. kapłana i dostajesz czary KAPŁAŃSKIE a nie ograniczasz się do kręgu.
Podam przykład.. gram moim kapłanem Ulryka od 3 lat.Na początku był akolitą i nic nie umiał.Potem dostał śmieszne jak dla mnie czary odp.na trucizny,magicznego alarmu,wzmocnienie drzwi i ochrona przed deszczem.Czary myślałem beznadziejne jednak. jestem kapłanem a nie power rangers i mam za zadanie chronić towarzyszy a że mój bóg jest bogiem zimy i bitew to mogę jeszcze machać bronią.Z czasem jak wskakiwałem na wyższe poziomy (obecnie mam 3 ) dostawałem różne czary które nie ograniczały się do jednego kręgu.Mam czary które chronią,zawracają zaklęcia,wysysają moc i wywołują niechęć/panikę i czary lodowe których nauczyłem się bo okazja się nadarzyła takie jak zamrożenie,ściana lodu czy lodowe pociski.
Czary dostałem od MG pod profesje a nie profesje pod krąg magi.
Ale dobra..zaraz podniosą się głosy że to wszystko rozjebie.Nie,nie koniecznie.Zamiast sztywnego kręgi i wypisane.. proponuje wpisać rzucanie czarów np. magi bitewnej (i tu łączy się wiele kręgów bo chodzi o EFEKT czaru a nie o kręgi.. oto aby czary pomagały a nie swym sztywnym podziałem utrudniały ) 1 czy 2 poziomu.
I tak,biorę ten system z WFRP bo moim zdaniem jest najlepszy i najprostszy.I wyjaśnię wam to jak widzę.
Black ma postać Dallana który jest magiem bitewnym.Dla mnie mag bitewny to człowiek który biega z mieczem,jakiejś zbroi ale i rzuca silne czary magi wojennej np. kula ognia,piorun kulisty,lot,wywołanie niechęci,podmuch wiatru (generalnie czary Warhammerowskie ).Myślę że to by na pewno nie zepsuło koncepcji Dallana a ją poprawiło.Pewnie zapyta co z jego hiper pro uber atakiem z Ylieną.Już mówię.. nadal go wykonujesz.I tu zmierzam do manipulacji mocą i czarami.
Bardzo mnie zdziwiło gdy ktoś posiadający większy krąg magii mnie zdissował.Dziwne.. aby odbić czar trzeba mieć takie zaklęcie albo nałożyć na siebie aurę.I to robi z postaci koksów bo mogą gnieść każdego np. idzie sobie człek z kręgiem ognia 7 i wyskakuje jakiś power rangers i kręgiem ognia 1 czy 2.Ciska kulą ognia a ten to bez ziewnięcia zawraca WTF?! o0 I chcecie mi powiedzieć że magowie zostali znerfowani czyli okrojeni na rzecz wojowników ? Chyba jednak nie..
Dlatego kolejnym postulatem mojej reformy jest to że aby odbić czy przejąć kontrolę nad czarem przeciwnika potrzebne są do tego SPECJALNE zaklęcia a nie wyższy poziom kręgu.Zastanówcie się sami co jest koksiarskie i co bardzie sprawi że ludzie się będą wozić.
Wypunktując:

- specjalne zaklęcia do odbijania i kontrolowania czarów przeciwnika
- magia pod profesje a nie profesja pod magie
- zniesienie sztywnego podziału kręgów
- powstanie wyspecjalizowanych jednostek a nie Power Rangers którzy będą dobrzy w wszystkim
- powołanie nowych czarów.


Właśnie..jest jeszcze kwestia czarów.Ja postuluje aby czary był z WFRP albo z Icewind Dale 2.Nie są przegięte i będą idealne pod profesję.
Tyle ode mnie.Oczekuje waszego zdania na ten temat i po tym wszystkim zrobi się sondę.
Debilne komentarze które mają zrobić syf czyli kieruje to do Silverena czy Paczkinga
Jeśli chcecie się kłócić czy wyżywać na mnie to nie tutaj tylko wyjdźcie na podwórko albo na siłkę w worek po uderzać.Oczekuje konstruktywnej krytyki i dobrych argumentów za jak i przeciw.
Chce na poważnie porozmawiać a nie przeprowadzać kłótnie

Pozdrawiam
Samurai

Ostatnio edytowany przez Samurai (2010-03-14 15:10:16)


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#2 2010-03-13 15:13:56

Paczking

Zbanowany

7308975
Skąd: Rumia. !
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 318
Punktów :   

Re: Reform magii

Mi sie podoba obecny system podziału magii, nie mam do niego zastrzeżeń.


Pozdrawiam Prawie Wszystkich.

http://img405.imageshack.us/img405/2190/davidbeckham1546668c.jpg

Offline

 

#3 2010-03-13 15:26:21

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Reform magii

Wiesz.. Aedrin (zapomniałem jak się pisze jego imię..tak dawno go nie spotkałem) jest w sytuacji dosyć komfortowej bo jest wiedźminem.Poza tym Redavan też by nie ucierpiał na tym a może i zyskał.Ale chill.
Paczek się wypowiedział,czekam na resztę państwa.Śmiało!


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#4 2010-03-13 17:16:52

 Pokrzi

Neutralny

12265723
Skąd: Tczew
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 625
Punktów :   
WWW

Re: Reform magii

Osobiście uważam, że podział na kręgi nie jest taki zły, a po jego zniesieniu dostaniemy jakieś hybrydy będące w stanie rzucić niemal każdy czar (tak w każdym razie to widzę i nie jestem pewna, czy to dobre rozwiazanie)... A poziomy są ważne (jak dla mnie), bo inaczej każdy laik nagle i niespodziewanie jest w stanie zrobić wszystko, z Armaggedonem włącznie. Logicznym wydaje się fakt, że osoba na wyższym poziomie magii (o "większej wiedzy i doświadczeniu") jest w stanie "machnięciem ręki" pokonać początkującą postać (niekoniecznie przejmując i odwracając jej czar). A z NPC nie wygrasz i tak, bo nie temu te postaci służą.
Bardziej realny wydaje sie pomysł z specjalnymi czarami (odbicie, kontrola itp.), ale podejrzewam, że je też można pod "coś" typu krąg podpasować.
To chyba tyle.


Niech prowadzi cię to, co uważasz za słuszne.

Offline

 

#5 2010-03-13 17:55:10

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Re: Reform magii

Ja powiem tyle,że każdy krąg powinien posiadać takie czary typu odbicie,kontrola czy rozproszenie,a dopiero potem jakieś tam czary podpasowane specjalnie pod dany krąg(takj jak ja to rozwiązałam ze swoimi kręgami).To wydaje sie najsensowniejsze i niezbyt skomplikowane.


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#6 2010-03-13 18:13:45

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Reform magii

Ta chyba u Ciebie w mieście.. ^^ ale na powagę.Nie w tym systemie nie chodzi oto aby latały chamy które pokonają każdego tylko oto aby wyrównać szanse i podzielić na specjalizacje bo przepraszam wasi power rangers albo magiczni wojownicy są beznadziejny..pomysł i koncepcja jest tak słaba że aż głowa bolil.To śmieszne aby każdy dosłownie miał w sobie iskrę magii a nawet taki tępy zakuty w blachę rycerzyk który wie tylko tyle co w jego włościach nagle przy szarży na kopie uderzył błyskawicą.Oto mnie chodzi! O niedorzeczność tego systemu.
To jest armia uniwersalnych żołnierzy a nie postaci w swoich specjalizacjach
I jeśli jeden mag jest silniejszy od drugiego to bez wysiłku odbije czary aurami czy tarczami a potem go zgniecie innym czarem.
Nie przeczytałaś chyba do końca.. moim założeniem nie jest stworzenie hybryd jak to nazwałaś.Możesz sobie pomarzyć że kapłan jakiegoś bóstwa rzuci czar który jest zarezerwowany dla arcymaga.Chyba w Warmłotka nie grałaś Pokrzywo.
Potężne czary dostajesz wraz z wzrostem poziomu to logiczne chyba.. nie wyjdzie ci pierwszo poziomowy mag i nie zrobi z miasta popiołu.
Z NPC nie wygrasz...dobre! W jakiej konwencji fantasy się obracasz? Bajki Disneya czy bohatersko-matematyczne D&D ?
I czemu chcecie wszystko zaszufladkować czy inaczej zakręgować ?


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#7 2010-03-13 18:49:11

black2511

Rycerz Horten

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 675
Punktów :   

Re: Reform magii

osobiście stworzyłem system tej magii więc oczywiste że będę za nim... systemy z gier sprawdzają się... w grach:) to nie jest gra, przynajmniej z założenia a wszelkie punkty są wprowadzone tylko po to żeby określić po prostu kto jest w czym dobry a kto lepszy... tutaj największa rola narratora bo to on decyduje czy zaklęcie odniesie skutek czy nie...
A co do różnicowania... system jest opisany ogólnie ale jasno, jeżeli ktoś ma 1 lvl magi ognia to choćby się zesrał to nie zrobi ognistej burzy i koniec... tak samo ja nie stworze z moim poziomem magi powietrza trąby powietrznej czy łańcucha błyskawic... jeżeli ktoś ma głowę na karku to wszystko jest pod kontrolą...

Sumując: Jestem przeciw jakimkolwiek zmianą systemu

Offline

 

#8 2010-03-13 18:51:14

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Re: Reform magii

Można jawyzej zrobić tylko to,ze każdy krąg będzie mieć czary odbicia i kontroli i koniec zmian


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#9 2010-03-13 19:04:18

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Reform magii

Dobrze,ale ja nie mówię że pierwszo poziomowy noob zrobi ci deszcz meteorytów !?
Dobra,róbta co chceta ja się poddaje.Składam dymisje na ręce admina.
Do zamknięcia


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#10 2010-03-13 19:43:25

Anghelus

Rycerz Horten

3226920
Call me!
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 657
Punktów :   

Re: Reform magii

Nie fochaj się.Chciałeś znać nasze zdanie,to teraz nie obrażaj się jak primadonna.Zauważ,że nikt nie robi z siebie koksa,a to,że są osoby,które za bardzo porywają się z motyką na Słońce i chcą być jednocześnie wojownikiem i magiem,to już jest w gestii adminów by ich przystopowali.


Nie wierzę skurwysynom, czyli całej samczej społeczności

Offline

 

#11 2010-03-13 21:49:46

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Reform magii

Błagam was i zaklinam na wszystko... przestańcie nad interpretować moje słowa i dopisywać sobie do nich co nieco.To tak poza tematem.
Temat jest do zamknięcia bo przewiduje jaka będzie odpowiedź reszty więc nie ma sensu czekać aż się wypowiedzą.


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#12 2010-03-14 10:56:43

Colin Vexil

Arcymistrz Bractwa Horten Worial

5207048
Skąd: Nienack
Zarejestrowany: 2009-12-09
Posty: 423
Punktów :   

Re: Reform magii

Nie oceniaj dnia przed zachodem słońca, rządu za kadencji i męża za życia
Mi osobiście się podoba pomysł Kruka. Kwestią jest tylko w miarę sprawiedliwe rozdzielenie i zrobienie tych czarów.


Światłość jest mą siłą!

Offline

 

#13 2010-03-14 13:34:35

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Reform magii

Pomysl nie jest zły, tylko trzeba by w tym układzie stworzyć dokładną listę czarów i przyporządkowac je do profesji i poziomów.


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#14 2010-03-14 15:11:33

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Reform magii

Dostałem dyrektywę od Wilka i pora ją zacząć.Kwestia pozostaje wyboru czarów.
Sam osobiście jestem za warmłotkowymi czarami ale jeśli chceta to mogę dorzucić coś ekstra np. z ICD 2
W tej kwestii proszę pisać do mnie na PW.


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#15 2010-03-14 16:17:24

black2511

Rycerz Horten

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 675
Punktów :   

Re: Reform magii

jak ja kocham kopiowanie istniejących systemów... robicie sobie bałagan na własne życzenie...

Offline

 

#16 2010-03-14 16:21:34

Paczking

Zbanowany

7308975
Skąd: Rumia. !
Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 318
Punktów :   

Re: Reform magii

To już wszystko zostało postanowione ?


Pozdrawiam Prawie Wszystkich.

http://img405.imageshack.us/img405/2190/davidbeckham1546668c.jpg

Offline

 

#17 2010-03-14 16:26:59

black2511

Rycerz Horten

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 675
Punktów :   

Re: Reform magii

no tak jak zwykle o nas bez nas...

Offline

 

#18 2010-03-14 17:17:54

Wilk

Wódz

1966367
Skąd: Mierzęcice City
Zarejestrowany: 2009-09-24
Posty: 1082
Punktów :   

Re: Reform magii

Jak Samurai skończy listę i wszystkie szczegóły z nią związane to wtedy zostanie podjęta ostateczna decyzja co do wprowadzenia nowego systemu magii.


Drar Mosra ur jugr Irer hrar!

Offline

 

#19 2010-03-14 17:21:15

 Samurai

I OSTRZEŻENIE

Skąd: Galeria Cieni
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 419
Punktów :   

Re: Reform magii

black2511 napisał:

jak ja kocham kopiowanie istniejących systemów... robicie sobie bałagan na własne życzenie...

Twój nie był doskonały mój też nie będzie ale na pewno będzie lepszy.Nie będzie biegających Power Rangers tylko ludzie z specjalnością i magia nie będzie dla przeciętnego rycerzyka tylko dla istoty z zdolnościami magicznymi.Koniec z czasami gdy nawet wieśniak może rzucić fireballa.


Dobrze.Na sam początek.
Reforma magii wprowadza kilka nowych profesji specjalistycznych
kapłana,czarodzieja,nekromantę,czarnoksiężnika(demonolog),alchemik,elementalista,iluzjonista

Jeśli chodzi o kapłanów to czary wybierane są z kategorii magia prosta,magia wojenna,elementarna czy iluzjonistyczna (na te dwa ostatnie ma znaczenie jakiemu bóstwu służy kapłan).
Alchemicy dostają czary z zakresu magi prostej i wojennej.Żeby nie było.. alchemik może łączyć się z żywiołami poprzez kręgi ale aby to osiągnąć musi być wysokopoziomowym alchemikiem.
Listę czarów opracuje maks. do wtorku i wrzucę do tego tematu.

Ostatnio edytowany przez Samurai (2010-03-14 18:03:20)


Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

Offline

 

#20 2010-03-14 18:12:24

Colin Vexil

Arcymistrz Bractwa Horten Worial

5207048
Skąd: Nienack
Zarejestrowany: 2009-12-09
Posty: 423
Punktów :   

Re: Reform magii

IMO nie powinno się łączyć alchemii z magią


Światłość jest mą siłą!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi